Nowoczesny Marketing

Dlaczego Nowoczesny Marketing? Wszyscy praktykujemy marketing na co dzień, czy to w domu, czy w sklepie, czy na ulicy, lecz nie nazywamy tego w ten sposób. Wybieramy inne określenia na nasze sugestie, czy porady, których udzielamy innym – często nieznajomym.

Rekomedacja produktu

Jakiś czas temu, kiedy wybierałem wino w sklepie, do półki podszedł starszy jegomość i z miejsca, na głos rzucił uwagę, że tyle jest różnych win, aż nie wiadomo, które wybrać. Naturalną potrzebą człowieka jest pomoc innemu, kiedy jej potrzebuje. Zapytałem więc o preferencje i zaproponowałem, jedno z win, które już wcześniej wypróbowałem i przypadło mi do gustu. Przy okazji, jako, że mój rozmówca wyznał, że nie za bardzo się zna, to zdradziłem mu kilka sekretów, które pozwolą mu lepiej wydobyć bukiet i cieszyć się smakiem. I tym oto sposobem odbyła się klasyczna rekomendacja produktu – niewymuszona, płynąca z chęci pomocy osobie będącej w kłopocie. Czysty marketing, choć poza satysfakcją z dobrego uczynku, nie odniosłem namacalnej korzyści. Mój rozmówca zaś nabył dobry produkt i zadowolenie z jego zakupu.

Powyższy schemat jest Ci znajomy? Z pewnością. Dlaczego więc nie korzystać z naszych wrodzonych umiejętności? Warto zatem dowiedzieć się, czym marketing jest, jak funkcjonuje i jak wykorzystać tę wiedzę. Z czasem okaże się, że nowoczesny marketing jest całkiem dobrym sposobem na uzyskanie stabilnego źródła dochodu, o czym przekonasz się na moim blogu

%d bloggers like this: